Miért is létezik ez a blog?

Tanulmányok, statisztikák mind egy irányba mutatnak. Közhelyes, de igaz: elképesztő gyorsasággal változik körülöttünk a világ. És a legdinamikusabb szegmense a technológia és a kommunikáció egymásra találása.
Érdekes, hogy a '80-as évek végén (konkrétan 1989-ben) a technológiai fejlődésről milyen elképzelések voltak. Marty McFly 2015-ben egy számára rendkívül furcsa világban találja magát. A Vissza a jövőben 2-ben elképesztő a technológiai fejlődés, a teljes társadalom erre épül. McFly háza is egy igazi smart house, biometrikus beléptetőjével, és mindenfajta egyéb kütyüjével. Kollégájával is egymást látva tv előtt beszélget (bár ezt már Orwell 1948-ban is így képzelte el). 
Azért a kommunikációs fejlődés hagy némi kívánni valót. Például Marty McFly későbbi önmagát a főnöke faxon keresztül is értesíti, hogy kirúgta. 

A film alkotói sokkal nagyobb technológiai fejlődést jósoltak például az autók fejlődésében, mint a kommunikációban. Talán ez is bizonyítja, hogy mindaz a technológiai-kommunikációs forradalom, ami most tapasztalunk, elképesztő gyorsasággal formálja át világunkat.
Szóval változás van, és nagy valószínűséggel, ahogyan most gondolkozunk a jövőről, hasonló helyzetbe kerülünk, mint a Vissza a jövőbe készítőik. Ezért is izgalmas a trendekkel, változásokkal foglalkozni. Ezzel a bloggal a lehetőségeinkhez képest erre kívánunk vállalkozni.
Szerkesztési elvünk: elsősorban a technológiai és kommunikációs változások életünkre gyakorolt hatásaival akarunk foglalkozni. Természetesen ebben nagyon sok dolog belefér. Akár az okostelefonok, egyéb smart eszközök, vagy az internet, mobilinternet terjedése, fejlődése, akár a platformok, alkalmazások változása. 

Reméljük, hogy azok, akik nemcsak fogyasztói, de értelmezői is akarnak lenni a technológia és kommunikáció egymásra hatásának, örömmel fogják olvasni blogunkat.